Oferta pracy na stanowisko

Koordynator Bezpieczeństwa Informacji

Data wygaśnięcia: 31.12.2018
Miasto: Asseco Data Systems – Biuro w Gdańsku
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na pełen etat
Kategoria: Back Office

Zadania:

  • Weryfikacja uprawnień w systemach przetwarzania obszaru biznesowego lub grupy informacji.
  • Wnioskowanie o upoważnienie do przetwarzania danych osobowych
  • Weryfikacja wystawionych upoważnień
  • Opracowanie, wdrożenie i aktualizacja dokumentów polityki bezpieczeństwa dla danej grupy informacji (GI) zgodnie z obowiązującą Polityką Bezpieczeństwa firmy
  • Określenie metod przetwarzania grupy inf. – określenie systemów przetwarzających dane z GI (obieg dokumentów papierowy, wyszczególnienie systemów komputerowych)
  • Określenie ról dostępu do systemów przetwarzających informację danej GI
  • Szkolenie lub zlecenie i weryfikacja przeszkolenia osób dopuszczonych lub starających się o dostęp do danej GI (dostęp do przetwarzania informacji w GI możliwy jest po przeszkoleniu i zaznajomieniu się z polityką regulaminami i przepisami dotyczącymi GI)
  • Wnioskowanie o dostęp do informacji GI.
  • Przegląd dokumentacji SBI obszaru biznesowego lub grupy informacji.
  • Aktywny udział w analizie ryzyka
  • Koordynacja audytów wewnętrznych
  • Udział i koordynacja audytów zewnętrznych

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe: informatyczne, administracyjne lub pokrewne
  • Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • Znajomość przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych, w tym GDPR/RODO
  • Znajomość wymagań normy ISO 27001, i metodyk zarządzania ryzykiem
  • Doświadczenia we wdrażaniu i nadzorowaniu dokumentacji z zakresu bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych
  • Umiejętność przygotowania i przeprowadzania audytów ochrony danych osobowych
  • Umiejętność dokumentowania wymogów
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Komunikatywność
  • Samodzielności, odpowiedzialności, zaangażowania oraz dobrej organizacji pracy
  • Umiejętności zarządzania projektami i pracy pod presją czasu

Nagraj wideo