Oferta pracy na stanowisko

Junior Product Owner

Data wygaśnięcia: 28.05.2021
Miasto: Asseco Data Systems – Biuro w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 21
Forma zatrudnienia: umowa o pracę / B2B

Obszar Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Asseco Data Systems dostarcza usługi potwierdzające tożsamość osób i firm w Internecie znanych pod marką Certum. Oferuje usługi zapewniające wiarygodność i bezpieczeństwo dokumentów, plików oraz urządzeń komputerowych. Certum od 2002 r. znajduje się na światowej liście zaufanych centrów certyfikacji i obsługuje klientów z kilkudziesięciu krajów. Posiada pieczęć WebTrust dla usług certyfikacyjnych takich jak: SSL, SMIME, Code Signing, VPN i e-podpis kwalifikowany oraz pieczęć WebTrust Extended Validation dla certyfikatów EV SSL.

Zadania:

  • zapewnienie sprawnej komunikacji pomiędzy interesariuszami wymagań a zespołami developerskimi, ustalenie priorytetów dla poszczególnych wymagań,
  • udział w tworzeniu wizji rozwoju produktów – dbanie o aktualność roadmapy produktów,
  • praca z interesariuszami wymagań nad jakością dokumentacji wymagań:

- uszczegóławianie wymagań z interesariuszami w kontekście potrzeb biznesowych,
- dbanie o zapewnienie informacji o kontekście i uzasadnieniu dla realizacji wymagań zgłaszanych przez interesariuszy,

  • komunikacja do interesariuszy wymagań w zakresie:

- zmian priorytetów dla zgłoszonych wymagań funkcjonalnych,
- zmian w roadmapie rozwoju produktów,
- nowych funkcjonalności w aktualnie wydawanych wersjach produktów,
- funkcjonalności będących w trakcie realizacji,
- planach realizacji wymagań w kolejnych wersjach produktów,

  • uzgadnianie zakresu realizowanych prac w porozumieniu z interesariuszami i zespołami developerskimi,
  • praca z zespołami developerskimi nad wymaganiami:

- komunikowanie zespołom developerskim wymagań do realizacji,
- uszczegóławianie wymagań z zespołem developerskim.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (mile widziane powiązane z IT),
  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym,
  • min. 3 - letnie doświadczenie zawodowe w branży IT,
  • mile widziane doświadczenie w zarządzaniu produktem/projektem/zespołem,
  • znajomość praktyczna metodyki Scrum,
  • wysokie umiejętności komunikacyjne,
  • umiejętność zarządzania priorytetami,
  • umiejętność opisywania pomysłów i wizji produktowych zrozumiałych dla zespołu programistów,
  • samodzielność w działaniu.